Co znaczy mój lęk przed wyjściem z domu?

Witam wszystkich , Od dwóch lat boje się wychodzić sama z domu ,raz jest lepiej raz gorzej ,czasmi mi się uda gdzieś dalej samej wyjść . Niestety teraz znowu się wróciło i gdy wychodzę z domu coś mnie łapie za gardło i zaczyna mi się kręcić w głowie ,Boje die ze umre to jest Straszne

Dzień dobry,
Doradzałabym wizytę konsultacyjną u psychiatry celem postawienia diagnozy oraz być może rozpoczęcia farmakoterapii. Polecam również wizytę u psychologa psychoterapeuty, gdyż najprawdopodobniej pomocna okazałaby się psychoterapia. W szczególności w przypadku opisanych objawów doradzałabym terapię w nurcie poznawczo - behawioralnym. Opisane objawy mogą wskazywać na np. zaburzenie lęku uogólnionego, zaburzenie lękowe z napadami paniki, agorafobię. Niestety nie wypowiem się szerzej na ten temat, ponieważ mam za mało informacji. Z pewnością jest to duży problem i wymaga konsultacji ze specjalistą, gdyż bez leczenia może on trwać latami. Unikanie nie wychodzenia z domu tylko wzmacnia i nasila objawy. Mam nadzieję, że leczenie przyniesie oczekiwane rezultaty w krótkim czasie i wierzę w to, że trudność jest do rozwiązania.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/

Dzień Dobry Pani :)

Proszę skontaktować się z Poradnią Zdrowia Psychicznego, celem diagnostyki oraz kompleksowego leczenia.
Proszę pomóc samej sobie, samoistnie opisane objawy nie miną.

Serdeczności oraz powodzenia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605