Co znaczy mój wynik badania zatok?

Polipowate zgrubienia śluzówki w lewej zatoce szczękowej głównie w jej zachyłkuzębodołowym gr. do 24 mm.Zgrubienia śluzówki gr. do 4 mm w częściach dolnych prawej zatoki czołowej, w prawej zatoceszczękowej i do 3 mm w zatokach klinowych. Drobne zgrubienia śluzówki gr. do 1.5 mm w ujściu lewejzatoki czołowej. Sitowie powietrzne.Kompleks ujściowo-przewodowy lewy drożny , dość wąski; prawy odcinkowo szczelinowaty.Bez wyraźnych skrzywień przegrody nosowej. Małżowiny nosowe po stronie prawej przeciętnej grubości, po lewej pogrubiałe. Witam i bardzo prosze o informacje czy taki wynik tk bez kontarstu jest zły. Bardzo się denerwuję a wizytę u laryngologa mam dopiero za tydzień. Cierpie na nawracające zaplaenie zatak i częsty katar, podczas katataru zawsze po ok. 5/6 dniach zaczyna się krawiwenie zawsze z jednej przegrody nosowej(mojej prawej).

Konieczna pełna konsultacja Laryngolog; , wywiad, kompleksowa ocena stanu zdrowia.... Ważny stan Pacjenta, wywiad; opis i obraz TK ZATOK : " Polipowate zgrubienia śluzówki w lewej zatoce szczękowej głównie w jej zachyłkuzębodołowym gr. do 24 mm.Zgrubienia śluzówki gr. do 4 mm w częściach dolnych prawej zatoki czołowej, w prawej zatoce szczękowej i do 3 mm w zatokach klinowych. Drobne zgrubienia śluzówki gr. do 1.5 mm w ujściu lewej zatoki czołowej. Sitowie powietrzne. Kompleks ujściowo-przewodowy lewy drożny , dość wąski; prawy odcinkowo szczelinowaty. Bez wyraźnych skrzywień przegrody nosowej. Małżowiny nosowe po stronie prawej przeciętnej grubości, po lewej pogrubiałe. " raczej niewielkie zmiany zapalne, do interpretacji klinicznej .. Pozdrawiam