Co znaczy mój wynik rtg klatki piersiowej?

Proszę o interpretację rtg kl.pier.niewielkie zacienienie trojkatnawe w rzucie lewego kąta przeponowo kręgosłup owego i drobny guzek w dolno.przysrodkowej części pluca lewego.śladów splycona lewa zatoka przeponowo zerowa. Dwulukowy zarys prawej.wielolukowy lewej kopuły przepony mogą być w granicach normy.śladowe. sporadyczne zmiany wlokniste bliznowu te w dolno.przysrodkowej przysrodkowej części pluca prawego.serce nieco większe z obrazem tłuszczyku w koniu szkoda. Wnęki naczyniowe.lewa z bliznowatymi bliznowatym zacienienie mi. Silnie wysycony łuk aorty.tchawica śladów modelowania od boków np.w związku z przejściem przez mięśniowe górnego otworu kl.piersiowej

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki proszę koniecznie zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie