Co znaczy mój wynik rtg kręgosłupa?

Witam,mam wyniki rtg kręgosłupa:niewielka skolioza lewostronna,niewielkie zwężenie szpar międzykręgowych w odc.L2-5 z zaostrzeniami tylnych krawędzi trzonów kręgów,sklerotyzacja w stawach międzykręgowych w odc L2-S1.Czy to grozi inwalidztwem?Jaka rehabilitacja?Pozdrawiam.

Lek. Wojciech Zygmunt

Obraz przemawia za chorobą zwyrodnieniową stawów kręgosłupa. Obraz radiologiczny, nie może jednak mówić o pani stanie klinicznym. W tym celu potrzebne jest dokładne badanie lekarza specjalisty z zakresu reumatologii i ortopedii, dlatego polecam się do tych specjalistów udać. Pozdrawiam i życzę zdrowia.