Co znaczy mój wynik testu Roma?

Moj wynik testu Roma to :CA125- 15,50U/m . HE4- 53,20 pmol. Roma przed menopauza 8,55 procent. Czy może ktoś zinterpretować moje wyniki bardzo proszę

Dla kobiet przed menopauzą wynik testu poniżej 11,4% oznacza niskie ryzyko wystąpienia raka jajnika, natomiast u kobiet po menopauzie pożądany jest wynik mniejszy niż 29,9%. W przypadku uzyskania wyższych wartości test ROMA nie wystarczy, aby stwierdzić raka. Jego wyniki należy rozpatrywać w powiązaniu z innymi badaniami diagnostycznymi.