Co znaczy moje badanie gastroskopowe?

Witam, miałem robiona gastroskopie cel rozpoznanie kliniczne: podejrzenie zapalenia przelyku dodam ze mam refluks zoladkowo-przelykowy oto wynik: mucosa corporis ectopica nie bardziwiemjak go rozumiec

Lek. Michał Lenard

Wynik oznacza obecność ektopowej śluzówki trzonu żołądka w przełyku, co jest efektem refluksu. Stan ten należy leczyć, dlatego wynik badania musi być oceniony przez gastrologa, który zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!