Co znaczy mózgowie bez podejrzanych zmian ogniskowych?

Badanie MR głwy bez kontrastu Badanie bez kontrastu wykonaano w sekwencjachPropeller T2, FLAIR, frFSE T2, 3D T1 BRAVO,DWI przeglądowo,w płaszczyznach poprzecznych, strałkowych i czołowych, w warstwach grubości 2mm,4mm i 5mm. Opis I wnioski jak w opisie: Mózgowie bez podejrzanych zmian ogniskowych. Uogólnione zaniki korowe z zastępczym poszerzeniem przymózgowych przestrzeni płynowych w części namiotoewj oraz w tylnym dole czaszki. Układ komorowy nieprzemieszczony, nieuciśnięty. Jak to zinterpretować? Czy jest się czego bać Mężczyzna 63 lata. Serdecznie dziękuje za odpowiedź.

Zbyt mało danych. Nie podał Pan z jakiego powodu wykonano badanie MR. Wynik nie budzi niepokoju, nie sugeruje groźnych zmian. Zaniki korowe mogą występować z powodu wieku, chorób towarzyszących, nałogów itp. Wskazana konsultacja neurologiczna