Kobieta , 37 lat Jestem 3 mies. po wycięciu migdałków podniebiennych. Boli mnie lewa str. szyi, mam problemy z przełykaniem, w gardle czuję ciało obce, szyja delikatnie opuchnięta i "naprężona" z lewej str. Ból ciągnie sie do ucha i pod żuchwę. Nie daje już rady płukać gardła (odruch wymiotny, krztuszę się płynem). Laryngolog twierdzi, że wszystko ok, rodzinny odsyła do laryngologa. Żaden nie chce mnie wysłać choćby na USG szyi.Co może być przyczyną tego stanu? Nie mam nerwicy i nie jest to stres ani ciąża.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.
  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: