Kobieta , 29 lat Witam 5 lat temu miałam usunięty woreczek żółciowy (kamienie). Od paru dni mam nawracającą zgagę, ból po prawej stronie brzucha (wędruje od połowy żeber do miednicy, przypomina nieco bóle przy ataku woreczka, ale jest dużo, dużo słabszy) i puste odbijanie. Zaczęłam brać suplement wspomagający wątrobę, ale niewiele mi dotąd pomógł. Od czasu wycięcia woreczka nie miałam żadnych problemów z wątrobą i żołądkiem, dlatego zaczyna mnie to martwić.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Odbijanie – Odbijanie to odruchowe i spontaniczne usuwanie nadmiaru powietrza z żołądka. Może się ono dostać do jamy żołądka na skutek osłabienia górnego zwieracza przełyku. Możemy mówić o tzw. odbijaniu pustym, jeśli dochodzi do wydalania samego powietrza, bez zapachu.
  • Zgaga – Zgaga jest subiektywnym odczuciem pieczenia w przełyku. Może występować w przebiegu kilka chorób oraz na skutek stosowania pewnych używek czy pokarmów. Zgaga często wiąże się po prostu z prowadzeniem niezdrowego trybu życia, nie wykazując podłoża chorobowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: