Co znaczy niewielkie dokonałowe uwypuklenie tarczy międzykręgowej?

Witam.Wyniki badania MR.W bocznej czesci trzonu kregu c5 po stronie prawej widoczne ognisko o srednicy 3mm wysoko sygnalowe.Tarcza m-kregowa c5/c6 o nieznacznie obnizonej wysokosci.Na poziomach c3/c4-c6/c7 widoczne niewielkie dokanalowe uwypuklenie tarczy m-kregowej oraz na poziomach c5/c6,c6/c7 niewielkie zaostrzenia kostne na tylnych krawedziach sasiadujacych trzonow kregow ze zmniejszeniem przedniej przestrzeni plynowej worka oponowego.Zmiany najwieksze na poziomie c6/c7 wymiar AP kanalu kregowego na tym poziomie ok.10mm.Bole szyi po stronie prawej promieniujace na bark,lopatke i reke..Do tego szumy uszne i piski caly czas.

Lek. Paweł Szadkowski

Zostały u pana opisane zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa szyjnego. Należy pamiętać, że nie każda opisywana zmiana zwyrodnieniowa daje objawy kliniczne. Relatywnie często spotyka się rozbieżności między zmianami widocznymi w badaniach obrazowych a stanem klinicznym chorego. Zależy to m.in. od możliwości kompensacyjnych kanału kręgowego. Chociaż w pana przypadku objawy najprawdopodobniej wynikają z wyżej opisanych zmian. Sugeruję udać się do swojego lekarza prowadzącego w celu interpretacji łącznie z pana obrazem klinicznym i ewentualnego leczenia.