Co znaczy niewielkie ograniczenie ruchomości w tyłozgięciu?

Dzień dobry . Cztery miesiące temu fizjoterapeuta zlecił wykonanie rtg czynnosciowe odcinka szyjnego, ponieważ ciagle czułam jak bym miala wszystko spiete , jak moja głowa jest ciezka . Na rtg wyszło niewielkie ograniczenie ruchomosci w tylozgieciu . W tylozgieciu widoczne 1-2mm przemieszczeie kregow c2 ,3 do tylu wyrównujace sie w przodopochyleniu -niestabilnosc. Problem zaczal sie od jakiegos miesiaca kiedy glowa ucieka mi na prawa strone i jest mi ciezko odwrocic w lewa . Co robic?

Pozdrawiam
Starzyk Damian
www.rebalance.pl

Kręgi fizjologicznie posiadają ruchomość w przód/tył. Mięśnie powinny taki ruch wyhamowywać. Dokładna analiza wymaga wykonania testów fizjoterapeutycznych. Większość zablokowań w kręgosłupie szyjnym to wynik utrwalonych przyzwyczajeń lub zablokowań w odcinku piersiowym kręgosłupa - to również powinien sprawdzić fizjoterapeuta. Proszę spróbować też ćwiczeń:
https://www.youtube.com/watch?v=SkdxLg32qoo
Pozdrawiam, Paweł Czarnocki