Co znaczy nowotwór złośliwy sutka?

Prosze o interpretacje wynikow sutek lewy 16×11×9.5 cm w calosci zajety przez guz nierownomiernie zabarwiony z wylewami krwi i martwica ktora przekracza 50%objetosci guza . Guz dochodzi do powiezi, ale powiez wydaje sie gladka i przekracza skore. Na skorze owrzodzenie srednicy 9.5 cm pozatym w skorze obecne sa wlokniste guzki srednicy do 2 cm . Brodawka nie widoczna . Guz z powiezia (A) guz z owrzodzeniem(B) guz (C) guzki na skorze rozpoznanie C50 nowotwor zlosliwy sutka opis mikroskopowy Rak inwazyjny sutka lewego G3 ogniskowo wrzecionowatokomorkowy, z cechami raka metaplastycznego, z bardzo duzym polimorfizmem komorkowym i licznymi ogniskami martwicy przekraczajacymi 50%powierzchni guza. Nowotwor nacieka na skore powodujac owrzodzenie i dochodzi do powiezi. Poza guzem lna skorze obecne liczne zmiany o typie neurofibroma. Jeden wezel chlonny wewnatrzsutkowy wolny od utkania nowotworu CK(AE3)-dodatnie ,S100 - ogniskowo dodatnie HMB45(-)p40 (w toku).pT4b.

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na dość zaawansowany proces nowotworowy , wskazana wizyta u onkologa i określenie możliwość terapeutycznych