Co znaczy odcinkowe załamanie ciągłości blaszek granicznych z drobnymi zagęszczeniami sklerotycznymi?

Prosze o interpretacje wynikow Tk lędźwi i RTG SZYI: Odcinek L. Zbudowany typowo z 5 kregow, wysokość trzonów zachowana. Na krawędziach trzonów L niewielkie wyostrzenia kostne. W stawach krzyzowo-biodrowych objaw próżni. Na dolnych krawędziach trzonów Th12 i Th11 odcinkowe załamanie ciągłości blaszek granicznych z drobnymi zagęszczeniami sklerotycznymi-guzki schmorla. Na poziomie L1-L2 oraz L2-L3 obraz nie zmieniony. Na poziomie L3-L4 przepuklina jądra miażdzystego krążka miedzykręgowego bez cech zmian uciskowych na struktury nerwowe z niewielkim modelowaniem na worek oponowy. Na poziomie L4-L5 szerokopodstawne niewielkie uwypuklenie jądra miazdżystego krążka mk z niewielkim uciskiem na górną część korzeni L5 odchodzacych wysoko. Na poziomie L5-S1 obraz krążka miedzykregowego bez zmian. Cech zmian uciskowych na korzenie nerwowe. Nie uwidoczniono. Narządy miąższowe jamy brzusznej fragmentaryenzie objęte badaniem bez uchwytnych zmian. Zniesienie lordozy szyjnej Często miewam zawroty głowy przy pochyleniu głowy w dół czy gwałtownie na boki. Często też czuję naciagnięcie po bokach szyi i tzw mrowienie aż do łopatek.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u neurochirurga po bezpośrednim badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postepowanie