Co znaczy odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej?

Prosze o wytlumaczenie opisu z badania MR kregoslupa szyjnego. Odprostowanie fizjologicznej lordozy szyjnej. Na poziomie C3/C4 widoczne osteofity w prawym stawie Luschki modelujace worek oponowy.Na poziomie C5/C6 stwierdza sie niewielka, posrodkowa przepukline krazka uciskajaca worek oponowy. W masie bocznej kregu C1 po stronie prawej znajduje sie bezsygnalowe ognisko sr. 0,5 cm - wyspa okostna. Odcinkowe zgrubienie blony sluzowej w zachylku zebodolowym prawej zatoki szczekowej.

Zależnie od indywidualnej budowy kręgosłupa i trybu pracy, ćwiczeń,
Coraz częściej obserwujemy zniesienie lordozy szyjnej , wytworzenie patologicznej kyfozy!
Pochylanie głowy nad komputerem, telefonem, brak właściwej gimnastyki...
Do pełnej konsultacji z wynikami badań. Pozdrawiam