Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy opis schorzeń mojego kręgosłupa?

Witam - bardzo prosze powiedziec- jak zle jest z moim kregoslupem ? Bol czuje kazdego dnia . Oto opis badania : DANE KLINICZNE: Bóle odcinka L/S. TECHNIKA BADANIA: Badanie MR odcinka L/S kręgosłupa wykonane w sekwencjach FSE/T1 i T2-zależnych w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. OPIS: Spłycenie lordozy lędźwiowej. Wielopoziomowe cechy dehydratacji krążków m-k z obniżeniem krążków w segmencie L3-S1. Zmiany typu Modic I w okołokrążkowej części trzonów L4 i L5. Wielopoziomowe wyostrzenia krawędziowe trzonów w segm. L3-S1. L3/L4 - szerokopodstawna wypuklina krążka m-k obuboczna, z cechami przerwania części włókin pierścienia włknistego, gr do 5mm powoduje obustronne zwężenie zachyłków bocznych (L>P) L4/L5 - szerokopodstawne uwypuklenie krążka m-k gr ok 4.5mm uciska worek oponowy oraz zwęża zachyłki boczne obustronnie . L5/S1 - szerokopodstawna wypuklina krążka m-k obuboczna, zlateralizowana na stronę prawą, gr do 3.5mm powoduje obustronne przewężenie zachyłków bocznych (P>L).W okolicy zachyłka bocznego oraz wejścia do otworu m-k L5/S1 po stronie lewej (na wysokości stawu międzykręgowego) widoczne jest wyostrzenie osteofitarne mogące w warunkach konfliktować z przebiegajacym okolicznie nerwem rdzeniowym.Dolna część worka oponowego i stożek rdzenia bez cech patologicznych w obrazie MR.
KOBIETA, 35 LAT 3 miesiące temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Zmiany zwyrodnieniowe są dość zaawansowane i wielopoziomowe, wymagana jest konsultacja z neurochirurgiem i obawiam się że konieczne będzie leczenie zabiegowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy