Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 9 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy opis schorzeń mojego kręgosłupa?

Witam - bardzo prosze powiedziec- jak zle jest z moim kregoslupem ? Bol czuje kazdego dnia . Oto opis badania : DANE KLINICZNE: Bóle odcinka L/S. TECHNIKA BADANIA: Badanie MR odcinka L/S kręgosłupa wykonane w sekwencjach FSE/T1 i T2-zależnych w płaszczyznach strzałkowych i poprzecznych. OPIS: Spłycenie lordozy lędźwiowej. Wielopoziomowe cechy dehydratacji krążków m-k z obniżeniem krążków w segmencie L3-S1. Zmiany typu Modic I w okołokrążkowej części trzonów L4 i L5. Wielopoziomowe wyostrzenia krawędziowe trzonów w segm. L3-S1. L3/L4 - szerokopodstawna wypuklina krążka m-k obuboczna, z cechami przerwania części włókin pierścienia włknistego, gr do 5mm powoduje obustronne zwężenie zachyłków bocznych (L>P) L4/L5 - szerokopodstawne uwypuklenie krążka m-k gr ok 4.5mm uciska worek oponowy oraz zwęża zachyłki boczne obustronnie . L5/S1 - szerokopodstawna wypuklina krążka m-k obuboczna, zlateralizowana na stronę prawą, gr do 3.5mm powoduje obustronne przewężenie zachyłków bocznych (P>L).W okolicy zachyłka bocznego oraz wejścia do otworu m-k L5/S1 po stronie lewej (na wysokości stawu międzykręgowego) widoczne jest wyostrzenie osteofitarne mogące w warunkach konfliktować z przebiegajacym okolicznie nerwem rdzeniowym.Dolna część worka oponowego i stożek rdzenia bez cech patologicznych w obrazie MR.
KOBIETA, 35 LAT 7 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Zmiany zwyrodnieniowe są dość zaawansowane i wielopoziomowe, wymagana jest konsultacja z neurochirurgiem i obawiam się że konieczne będzie leczenie zabiegowe. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy