Co znaczy opis tomografii komputerowej jamy brzusznej?

Witam Dwa lata temu zachorowałam na nowotwór złośliwy trzonu macicy Przeszłam operacje w wyniku której usunięto mi wszystkie narządy kobiece .Od pół roku odczuwam silny ból w prawym boku Dlatego lekarz zlecił TK jamy brzusznej z kontrastem oto wynik Wątroba bez zmian ogniskowych,powiększona do158 mm w linii środkowo obojczykowej Pęcherzyk żółciowy i drogi żółciowe prawidłowe Trzustka i śledziona bez widocznych zmian Obustronnie w nerkach złogi do 5x2 mm w kielichach grupy górnej nerki P Miedniczka ampularna nerki L do 20 mm Nadnercza niepowiększone Blaszki miażdżycowe w aorcie brzusznej Węzły okołoaortalne niepowiększone Wnioski Złogi w nerkach Zmian o charakterze TU,meta nie wykazano Wizytę u lekarza mam dopiero 13 sierpnia Dlatego bardzo proszę lekarza specjalistę o ocenienie opisu TK Bardzo się martwię dlaczego wątroba jest powiększona i czy może mieć wpływ na te bóle i czy może to być przerzut i co się dzieje z nerkami i czy to jest tętniak w aorcie brzusznej Bardzo proszę o odpowiedz Pozdrawiam Serdecznie

Lek. Paweł Szadkowski

W wyniku zostało zaznaczone, że nie stwierdza się żadnych guzów i przerzutów. W aorcie są blaszki miażdżycowe, nie tętniak - występują one w większości osób w Pani wieku. Ma Pani kamicę nerkową, która może być przyczyną objawów. Wątroba jest nieznacznie powiększona, ale skoro nie ma w niej opisywanych zmian, nie stanowi to przyczyny bólu i zagrożenia.