Co znaczy opuchnięta warga sromowa po stosunku?

Po pierwszym stosunku jestem kilka, myślałam że ból podczas sikania, coś w stylu pieczenia to normalne, ale odczuwam dyskomfort również przy chodzeniu, czy siedzeniu. Przyjrzałam się i zauważyłam że jedna warga jest bardziej czerwona, może lekko spuchnięta i są na niej dwie bolące krostki. Co mam w takim razie robić? Czy być spokojną i obserwować?

Lek. Tomasz Budlewski

Opis wskazuje na infekcje proszę koniecznie udac sie do lekarza ginekologa