Co znaczy ostry ból połączony z drętwieniem nogi?

Dzień dobry! W zeszlym roku bylam operowana na przepukline kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. W lutym pojawil sie ostry tygodniowy ból oraz w czerwcu. Teeaz również od tygodnia mam ostry ból połączony z drętwieniem nogi ( uczucie jakby raził prąd) i "wykręca" mi nogę, oraz silne skurcze nogi i polśladka. Nad pośladkiem wyczuwam jakby lekkie zgrubienie. Przyjmuje juz od dłuższego czasu olfen75 sr wczoraj wzięłam olfen 100 i neurovit. Używam tez voltarenu. Proszę o wskazówkę jak moge sobie jeszcze pomóc

Witam!
Nie jest rzadkością, że po operacyjnym leczeniu przepukliny krążka międzykręgowego po pewnym czasie dochodzi do nawrotu dolegliwości bólowych. Przedstawione przez Panią objawy sugerują nawrót ischialgii. Czasem nie ma to związku z drażnieniem konkretnego nerwu, jedynie z powodów emocjonalnych pojawiają się dolegliwości - podobny mechanizm jak z bólami fantomowymi. Siła tych doznań jest porównywalna do bólu po podrażnieniu nerwu lub korzenia nerwowego. Lepsze efekty przeciwbólowe uzyskujemy wówczas po kuracji lekami p/depresyjnymi (działają na nerwobóle niewrażliwe na typowe leki p/bólowe).
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

Bardzo prawdopodobne, że jest to kolejny incydent związany z uszkodzeniem krążka międzykręgowego (dysku). Warto spróbować dedykowanej fizjoterapii. Pozdrawiam