Co znaczy podany wynik cholesterolu?

Witam. Po wykonaniu badań wyszło mi że mam zły cholesterol. Czyli podaję wyniki: Cholesterol całkowity 227 Cholesterol HDL 43 Cholesterol nie-HDL 184 Cholesterol LDL 159 Trójglicerydy 124 wsk. atero. 5,28 Nie wiem czy mam się martwić wynikami, bo mój lekarz jest na urlopie i jak wróci todopiero będę miała wizytę.

Oczywiście, ze nie ma powodu do pośpiechu. Poziom cholesterolu rozpatruje się w kontekście ogólnego stanu zdrowia i innych czynników ryzyka. W pani wieku jeśli jest pani zdrowa to poza ewentualną dietą i zwiększeniem aktywności fizycznej nic się z tym nie zrobi.Nie ma takiej potrzeby bo ryzyko chorób układu krążenia jest niewielkie. Trzeba natomiast kontrolować lipidogram raz do roku.