Co znaczy podejrzenie obecności drobnych blaszek miażdżycowych na przebiegu naczyń krwionośnych?

Dzień dobry, mam pytanie czy wykryte w badaniu TK głowy 'podejrzenie obecności drobnych blaszek miażdżycowych na przebiegu naczyń krwionośnych' może być wynikiem podania kontrastu w trakcie badania? Tak stwierdził lekarz po odczytaniu wyników badania. U mnie w rodzinie występuje miażdżyca i zastanawiam się przy faktycznie to bagatelizować (jak powiedział lekarz) czy może nie. Dziękuję za odpowiedź, Adam

Witam!
Podanie kontrastu nie spowodowało powstania blaszek miażdżycowych, jedynie mogło się przyczynić do zauważenia już istniejących blaszek!
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.