Co znaczy podejrzenie żylaków przełyku pierwszego stopnia?

Dzień dobry.Trzy dni temu miałam robioną gastroskopie i we wniosku jest napisane:podejrzenie żylaków przełyku pierwszego stopnia(dwa słupy).Pół roku temu miałam robioną również gastroskopie i nie wyszły żylaki,zarówno jak i w tym samym czasie badanie skopia żołądka z kontrastem gdzie też nie stwierdzono żylaków.Czy podczas ostatniej gastroskopii mógł być mylny wynik.Dodam,ze wcześniej miałam robione próby wątrobowe i były dobre.Proszę o odpowiedź.

Z opisu podanego wynika, że jest podejrzenie żylaków, to jeszcze zbyt mało, by rozważać dalsze punkty Pana wątpliwości. Proponuję zapytać lekarza, który robił ostatnie badanie