Co znaczy pogrubienie opłucnej w szczytach?
Kobieta lat 31, rtg klatki, opis: pogrubienie opłucnej w szczytach, poza tym miąższ płucny bez zagęszczeń, jamy opłucnowe wolne, proszę o interpretację, żadnych problemów z płucami, czy konieczna jest konsultacja lekarska

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania
Opisane zmiany są najprawdopodobniej konsekwencją przebytego w przeszłości zapalenia, przy kolejnych rtg należy zawsze okazywać ten wynik.
Pozdrawiam