Co znaczy poszerzenie wszystkich jam serca?

 brat ma frakcje. 18 % poszerzenie wszystkich jam serca . Aorta nieposzerzona ,kurczliwosc obniżona w całości zastawka umiarkowana MR, VC 4mm napływ mitralny dwuszczytowy o profilu opóźnione relaksacji E/A 0,4/0,7 m/S . Zastawka aortalna bez patologicznych gradientow V mać 1,2 m/S .Zastawka trujdzielna budowa w normie . składowa TR bez cechy istotnego nadciśnienia płucnego . Czas akcelaracji tętnicy płucnej 85 ms .Osierdzie wolne . czy sa zle

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik zły, świadczy o niewydolności serca z niską frakcją wyrzutową, konieczna dalsza diagnostyka i leczenie u kardiologa.
Pozdrawiam