Co znaczy prawowypukłe skrzywienie przegrody nosa z tożstronnym grzebieniem kostnym?

Od prawie dwóch lat mam problem z lewym uchem i odbijam się od lekarza, do lekarza bez postawienia żadnej konkretnej diagnozy. Towarzyszy mi uczucie zatkania, a od czasu do czasu również ból. Około pół roku temu pojawiło się także zatkanie lewej strony nosa. Jednak ani w uchu, ani w nosie nie stwierdzono nadmiernej ilości wydzieliny. RTG i TM zatok nic nie wykazały. Jedynie tyle, że posiadam "prawowypukłe skrzywienie przegrody nosa z tożstronnym grzebieniem kostnym". Czy to ma jakiś wpływ na opisane przeze mnie objawy? Czym może być to spowodowane? Jakie kroki najlepiej podjąć?

Sprawa wymaga wytłumaczenia fizjologii nosa to znaczy przy prawoboczne skrzywienie przegrody nosa dochodzi do przerostu lewej małżowiny nosowej dolnej przerośnięta małżowina nosowa do na powoduje zmniejszenie drożności nosa również po stronie lewej szczególnie w tylnej części dochodzi do jej przerostu gdzie może dojść do zatykania trąbki słuchowej lewej samą małżowinę lub tylko śluzem którego nie musi być zbyt dużo aby spowodować zatkanie trąbki słuchowej gdyż nawet mała ilość wydzieliny zdmuchnięty do trąbki sluchowej powoduje jej obrzęk zatkanie należy zbadać laryngologiczny i zakwalifikować do prawidłowego leczenia najprawdopodobniej operacji przegrody nosa i konchoplastyki