Co znaczy przerośnięty wyrostek poprzeczny L5?

Proszę o analizę RTG. Opis badania brzmi: "Na wyk. zdj. fizjol. lordoza L jest nieco pogłębiona. Widoczna jest lewowpukła rotoskolioza odc. L kręgosłupa. Szczątkowe żebra XII-te. Podejrzenie dyskopatii L5-S1 - wskazane zdj.ceowane, oza tym wys. przestrzeni m/trzonowych i trzonów kręgów L jest prawidłowa. Nasady łuków tylnych zachowane. Stawy krzyżowo-biodrowe w normie. Przerośnięty wyrostek poprzeczny L5 po str. lewej tworzy dodatkowy staw z masywem bocznym kości krzyżowej. Brak przygotowania.

Opis wskazuje, że praktycznie nie ma problemu. Lewowypukła skolioza z rotacją występuje bardzo często. Anomalia pod postacią przerośniętego wyrostka L5, który blokuje ruchomość i może dawać dolegliwości. Pozdrawiam, Paweł Czarnocki