Co znaczy rezonans magnetyczny z podejrzeniem uszkodzenia łąkotki?

Witam serdecznie. Sześć tygodni temu upadłam uderzając kolanem w kamienną posadzkę. W nocy w żaden sposób nie mogłam zgiąć kolana z uwagi na silny ból. RTG nie wykazało żadnych uszkodzeń.?Nastepnego dnia kolano opuchlo i pojechałam drugi raz na pogotowie. Po punkcji lekarz stwierdził skręcenie z naderwaniem więzadła. Po trzech tygodniach chodzenia w ortezie i o kulach byłam u kontroli w poradni ortopedycznej u innego lekarza. Z uwagi na brak poprawy zlecono rezonans magnetyczny z podejrzeniem uszkodzenia łąkotki. W wyniku rezonansu stwierdzono chondromalację 3/4 stopnia (ognisko uszkodzenia podchrzestnego sr 4mm oraz małe uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej. Dziś byłam u kontroli i trafiłam na innego lekarza, który zalecił dwa tygodnie intensywnych ćwiczeń kolana i poruszanie się bez orteze. Kolano boli przy zginaniu (nie potrafię zgiąć całkowicie przez ból), coś przeskakuje, w nocy budzę się z nagłym bólem gdy nieświadomie ugnę nogę. Lekarz powiedział, ze wynik rezonansu nie musi być wiarygodny a chondromalacje musiałam mieć już wcześniej. Nigdy jednak nie bolały mnie kolana i byłam zawsze aktywna fizycznie. Proszę o stanowisko w tej sprawie i odniesienie się do wyniku rezonansu, który mnie zaniepokoił.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u ortopedy i ustalenie dalszego postepowania