Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 0 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy senność w ciągu dnia, bóle głowy, objadanie się kompulsywne?

Od pół roku leczę się psychiatrycznie. Zgłaszałem następujące objawy: senność w ciągu dnia, bóle głowy, objadanie się kompulsywne, napięcie w stresujących sytuacjach co uniemożliwia podejście do kolokwium, kłopoty z pamięcią i ogólne objawy depresji. Miałem robione EEG i Rezonans Mózgu które wyszły w normie. Do tej pory lekarze przepisywali mi różne leki a nie powiedzieli wprost Jedyne co to było napisane na skierowaniu do psychologa (nie skorzystałem) F07. Odstawiłem leki i znowu mam objawy.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT 10 miesięcy temu

Witam! Nawrót objawów po odstawieniu leków, o którym Pan wspomniał, jednoznacznie sugeruje, że po leczeniu była jednak poprawa. Szkoda, że nie skorzystał Pan ze zleconej terapii u psychologa - leczenie byłoby pełniejsze. Najważniejsze, że badania dodatkowe są prawidłowe. Proponuję zrobić drugie podejście i porządnie przyłożyć się do proponowanego leczenia. Leczenie tabletkami i psychoterapia powinny iść równolegle!!! Z poważaniem W. Łuczkowski.

0

Szanowny Panie,

depresja jest chorobą, która wymaga systematycznego leczenia farmakologicznego i/lub psychoterapeutycznego, same objawy nie ustępują, trzeba leczyć przyczynę zaburzenia, co wpłynie na poprawę funkcjonowania psycho - fizycznego i poprawi się Pana jakość życia oraz funkcjonowanie społeczne. Zaburzenia na tle organicznym można potwierdzić lub wykluczyć za pomocą specjalistycznej diagnostyki psychologicznej i/lub badania obrazowego za pomocą rezonansu magnetycznego (było wykonane i jest w normie). W związku z tym zalecałabym Panu leczenie metodą psychoterapii poznawczo - behawioralnej - paradygmat ten wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu zaburzeń, depresyjnych, lękowych i nerwicowych potwierdzoną badaniami naukowymi. Niewyleczona depresja będzie powracać i może wzmacniać inne zaburzenia psychiczne.

Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety