Co znaczy silny ból po lewej stronie pleców schodzący do podbrzusza?
Nad ranem obudził mnie silny ból po lewej pleców, schodził do podbrzusza czując przy tym uczucie kucia w okolicy cewki moczowej. Ból nie do wytrzymania, poranna toaleta i dalej ... szybkie wyniki moczu. Oczywiście podaje wyniki : Ciężar właściwy - 1.owo pH-5 Białko -25 mg/do Erytrocyty 250 Erytrocyty świeże obecne Reszta wyników bez zarzutów. Morfologia idealna, CRP idealne. Oczywiście mocz po ok.1 H od badań pojawił się brunatny. Ból nadal był nie do wytrzymania. Wzięłam ketonal ... Przeszło. Nadal czuję szczypanie. Częste oddawanie moczu, kolor moczu po kilku godzinach bezbarwny ... Mam USG dopiero za tydzień. Czy to piasek ? Czy to kamień ? A może coś innego... ?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Badanie moczu na urobilinogen
Lek. Karolina Meszek
Dzień dobry, opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na kamicę układu moczowego i pojawienia się kamienia w moczowodzie, który powoduje ból. Potwierdzić to przypuszczenie może jedynie lekarz po osobistym badaniu i wykonaniu badań dodatkowych takich jak właśnie USG. Pozdrawiam