Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy sklerotyzacja podchrzęstna sąsiadujących powierzchni stawowych?

Witam RTG kręgosłupa lędźwiowego. - wygięty na str. prawą, z rotacją trzonów, spłycenie lordozy osteofity krawędziowe trzonów L2-L5 , tarcze m-k L4-L5, L5-S1 znacznie zwężone, sklerotyzacja podchrzęstna sąsiadujących powierzchni stawowych na tych poziomach , masywne zmiany zwyrodnieniowew stawach m-k w odc. L4-S1. bylem u neurologa, który dał mi skierowanie do poradni rehabilitacyjnej, gdzie otrzymałem skierowanie na zabiegi i zapisałem się dopiero na luty 2018. Powyższa dolegliwość jest mocno uciążliwa. Co mogę robić doraźnie, aby złagodzić skutki bólu. Pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 61 LAT 3 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam!
Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa z wielopiętrową dyskopatią. Jeżeli nie decyduje się Pan na neurochirurga to pozostaje jedynie leczenia farmakologiczne i rehabilitacja! Można próbować blokad, ale nie na całym kręgosłupie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety