Co znaczy spadający poziom prolaktyny?

Witam, badanie prolaktyny po zażywaniu DOSTINEXU wykazało niski poziom bo 1,400 ng/ml. Proszę powiedzieć mi co to oznacza, dodam, że przed paroma miesiącami wynosił przeszło 39. Czy to dobrze, że aż tyle spadł poziom ?

Lek. Bartosz Domagała

Ten lek ma za zadanie obniżenie prolaktyny. Nie podała Pani dawki w jakiej Pani przyjmuje lek. Najlepiej omówić cel terapii z prowadzącym Panią endokrynologiem. Podczas stosowania leku zalecana jest kontrola i ewentualną modyfikacja dawek, właśnie w oparciu o stężenie prolaktyny.