Co znaczy spłycenie lordozy szyjnej?

Mam 40 lat, pracuję fizycznie i umysłowo. Moja praca polega na tym, że wydaję towar i również to muszę udokumentować, gdzie wydałam. Narzekam na kręgosłup szyjny piersiowy i lędźwiowy. Ostatnio miałam dolegliwości kręgosłupa szyjnego, bolał mnie i przy tym głowa z tyłu, ucho miałam tak jakby przytkane, bolały skronie, kości żuchwy, szczęka prawa. Odwiedziłam laryngologa, neurologa, lekarza I kontaktu i wszyscy mówili, że to nerwoból. Zrobiłam RT kręgosłupa szyjnego i wynik brzmi: Spłycenie lordozy szyjnej. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe w obrębie stawów unkowertebralnych. Poza tym obraz kręgosłupa szyjnego w normie. Co to znaczy? Proszę o pomoc i odpowiedź. Z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Szymańska

Dzień dobry!

Wynik badania wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Opisane dolegliwości jak najbardziej wiążą się z zmianami w kręgosłupie. Dolegliwości jakie Pani odczuwa powstają najprawdopodobniej na skutek ucisku na zakończenia nerwowe co powoduje dolegliwości bólowe, które mogą promieniować w odległe części ciała.

Myślę, że warto byłoby z wynikiem badania udać się do ortopedy celem konsultacji i zastosowania odpowiedniego leczenia.

Pozdrawiam!