Co znaczy spłycenie lordozy szyjnej kręgosłupa?

Badanie MR odcinka szyjnego kręgosłupa wykonano aparatem Vida 3D, w płaszczyznach prostopadłych uzyskując obrazy T1, T2 zależne oraz STIR. Spłycenieicznej lordozy szyjnej kręgosłupa. C5-C6 centralno-lewoboczna wypuklina materiału tarczy międzykręgowej zwężająca częściowo łącznie z osteofitozą na bocznych krawędziach trzonów kręgów zachyłki boczne kanału kręgowego i kanał nerwu rdzeniowego lewego. Sygnał i wysokość tarczy międzykręgowej na tym poziomie są obniżone. Płynowa rezerwa objętościowa kanału kręgowego jest zmniejszona do 9mm w wymiarze AP. Co oznacza dla mnie wynik tego badania? Dziękuję, Ania 41l.

Konieczna pełna konsultacja NEUROLOGA, ocena kliniczna stanu Pacjenta; wyników badań.
Zmiany w MRI do interpretacji klinicznej , po badaniu. Pozdrawiam i zapraszam do mojego gabinetu na Żoliborzu.