Co znaczy spłycona fizjologiczna lordoza lędźwiowa?

Witam proszę o interpretację badania mr kręgosłupa L-S. Splycona fizjologiczna lordoza lezdzwiowa. Obniżenie wysokości krążka M/K na poziomie L4-L5, L5-S1 z cechami ich dehydyratacji. Na poziomie L2-L3, L3-L4 bez ewidentych zmian. Na poziomie L4-L5 mała tylna wypuklina dyskowa modeluje worek oponowy, lewy otwór M/K nieco zwezony. Na poziomie L5-S1 centralna wypuklina dyskowa w osi strzalkowej wielkości 3mm, nieco modeluje worek oponowy. Szerokość kanału kręgowego prawidłowy.

Lek. Katarzyna Szymczak

Opisano kilka zmian mogących dawać dolegliwości bólowe kręgosłupa oraz kończyn dolnych, sugeruję kontrolę u ortopedy lub neurologa.
Pozdrawiam