Co znaczy taki problem z seksem w małżeństwie?

Witam. Jestem z mężem od 6 lat razem, ale od 2 lat jesteśmy małżeństwem. Mój mąż pracuje jako kierowca ciężarówki. Mamy syna. Mój problem (chociaż bardziej jego) polega na tym, że po powrocie do domu on nie ma ochoty na seks. Albo jak ma to tylko raz i koniec... zdradzać mnie na pewno nie zdradza, wiem to. Seks jest zazwyczaj tego dnia jak wróci do domu (wiadomo naladowany), a potem już nic... Czuję się jakbym przyjechał do prostytucji na jeden szybki numer a nie jak do domu i żony..

Witam Panią Serdecznie,

Proszę porozmawiać z Mężem, jak i co jest dla Pani ważne w relacji intymnej i seksualnej.
Ale też zapytać, co dla Pani Męża byłoby taką potrzebą, którą mogłaby Pani z kolei spełnić.

Myślę, że w tym zapracowaniu już Państwo nie rozmawiacie ze sobą i nie cieszycie się spontanicznie swoja obecnością, dotykiem, przytulaniem, sprawianiem sobie małych przyjemności i radości, np. przy świecach, pięknej muzyce..., włączyć radość, zabawę i luz.

Wiem, że może Pani być zmęczona, sprawując opiekę nad Synkiem, ale żeby coś zmienić i poprawić trzeba wspólnie podjąć wysiłek i zaangażować się, czego Wam życzliwie życzę,

Irena Mielnik-Madej

Być może Wasze potrzeby i oczekiwania są różne? Nie musi to oznaczać jakiegoś deficytu. Jeśli jednak Pani nie czuje się z tym dobrze, warto z mężem o tym na spokojnie porozmawiać. Bez zarzutów czy pretensji, ale raczej w formie mówienia o swoich potrzebach i oczekiwaniach, a także dopytywania męża o jego potrzeby i punkt widzenia. Szukanie kompromisów i rozwiązań, które usatysfakcjonują Państwa oboje przyniesie poprawę w relacji.