Co znaczy tarczyca nieco niejednorodna o obniżonej echogeniczności?

Interpretacja wyniku USG tarczycy Prawy płat o wymiarach 52x18x18,5 Lewy płat o wymiarach 45x17,5x17,5 Cieśń o wym 4,4 mm Tarczyca nieco niejednorodna o obniżonej echogeniczności W biegunie dolnym płata lewego obszar lito-płynowy hypoechogeniczny o wym 11x4,5 Okoliczne węzły chłonne USG w normie Badania hormonalne w normie. Dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Michał Lenard

Wynik sugeruje obecność guzka w tarczycy. Prawdopodobnie jest on łagodny i nie wydziela hormonów. Wynik powinien ocenić specjalista, który zlecił badanie, a następnie zdecyduje on o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!