Co znaczy tarczyca położona w miejscu typowym, powiększona?

Witam. Proszę o określenie wyników USG tarczycy: Tarczyca położona w miejscu typowym, powiększona, lewy płat niejednorodny o prawidłowej echogeniczności. Prawy płat 48x16x26 V=9,4 ml Lewy płat 62x23x37 V=25,5 ml Cieśń 5mm Dużą część płata lewego zajmuje guz litopłynowy 38x21x32mm, ze zwapnieniami, unanczynienie obwodowo-centralne. Nie uwidoczniono lokalnych patologicznych węzłów chłonnych. Prawy płat bez zmian ogniskowych.

Taki wynik świadczy o wolu guzowatym tarczycy z bardzo dużym guzem w zakresie lewego płata tarczycy. Tarczyca znacznie powiększona. Trzeba z tym wynikiem skonsultować się na pewno z endokrynologiem. Zapewne będzie konieczna biopsja cienkoigłowa guza lewego płata tarczycy, Po otrzymaniu wyniku badania cytologicznego zapewne będzie konieczny zabieg wycięcia tarczycy (guz bardzo dużych rozmiarów). O wszystkim zadecyduje endokrynolog po bezpośrednim badaniu, otrzymaniu wyników badań laboratoryjnych i obrazowych.