Co znaczy te kilkanaście ognisk demielinizacji o charakterze pierwotnym lub wtórnym?

Proszę o pomocą w roszyfrowaniu wyniku. Wizytę u lekarza mam dopiero za 2 miesiące. W obrębie istoty białej półkuli mózgu, głonie pokojowo w platach czolowych widoczne są ogniska hiperintensywne w obr. O długim TY Wlk. 2-3mm. Podobne pojedyncze przydomowe w platach czolowych i w rejonie przednich części wyspy -w sumie kilkanaście ognisk demielinizacji o charakterze pierwotnym lub wtórnym. Co to oznacza

Witam!
Konieczna dalsza diagnostyka na Neurologii: potencjały wywołane, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego. Sprawę należy szybko wyjaśnić!
Powodzenia
W. Łuczkowski.