Co znaczy ten ból brody i opuchlizna?

Pytanie dotyczy 86-latki.Brała antybiotyk ok.3 m-ce temu,boli ją podniebienie,dziąsła,opuchlizna i ból brody.Zbiera jej się po nocy biała wydzielina w ustach.Od 2 tyg.bierze Terbigen,ale w wymazie nie było drożdży,robione było:rtg zatok(podrażnienie błon śluz.),pantomogram szczęki nic nie wykazał,wizyty u 2 laryngologów:brak diagnozy,uznali,że kolor podniebienia i języka wyklucza objawy jakie ma babcia.Była 2 stomatologów i nic. Babcia przyjmuje Warfin,na rozrzedzenie krwi.

To już takie objawy związane z podeszłym wiekiem i chorobami które ma. Nie męczcie jej już wizytami u lekarzy. Musicie być cierpliwi i musicie tolerować jej skargi i dolegliwości, które zgłasza. Broni się i szuka pomocy ale.......

Witam serdecznie,
Czy biała wydzielina ma słonawy posmak? Czy ciepłe napoje dają uczucie dyskomfortu? Jeśli tak, to prawdopodobną przyczyną jest stan ropny - należy zlokalizować jego źródło.
Może to być też patologia związana ze śliniankami lub inne zaburzenia wydzielania.
Jeśli wydzielina pojawia się tylko w nocy, można spróbować preparatów poprawiających nawilżenie jamy ustnej, tzw. sztucznej śliny - są zwykle dostępne bez recepty.
Jeśli stomatolodzy w badaniu i na zdjęcie RTG nie znaleźli żadnych problemów, a żadne z powyższych się nie sprawdzi, to warto na pewno zrobić pełną morfologię i zobaczyć czy nie ma jakichś nieprawidłowości ogólnoustrojowych.