Co znaczy ten opis MRI kręgosłupa?

MRI kręgosłupa L-S: L5/S1- zmniejszenie wysokości krążka m-k z jego uogólnionym uwypukleniem z modelowaniem worka oponowego. Jądro miażdżyste ma nieprawidłowo zwiększoną intensywność sygnału w sekw. T2-zal. i STIR. Osteofitoza wieńcowa krawędzi trzonów kręgów. Zmiany zwyrodnieniowe płytek granicznych trzonów kręgów głównie typu Modic 1. Otwory m-k nieco zwężone w wymiarze cc, z zachowaną buforową tkanką tłuszczową wokół korzeni nerwowych. Bardzo proszę o informację, czy z ww. opisem powinnam udać się do: ortopedy, neurologa, innego specjalisty. Objaw: od kilku rozlewający się miesięcy ból w okolicach kości krzyżowej i stawów K-B, szczególnie rano. MRI SK-B - z opisu bez zmian.

Wszystko zależy jaki stan Pacjenta, jak nasilone dolegliwości, jaka sprawność, jaka praca i tryb życia ...
Opis MRI : "MRI kręgosłupa L-S: L5/S1- zmniejszenie wysokości krążka m-k z jego uogólnionym uwypukleniem z modelowaniem worka oponowego. Jądro miażdżyste ma nieprawidłowo zwiększoną intensywność sygnału w sekw. T2-zal. i STIR. Osteofitoza wieńcowa krawędzi trzonów kręgów. Zmiany zwyrodnieniowe płytek granicznych trzonów kręgów głównie typu Modic 1. Otwory m-k nieco zwężone w wymiarze cc, z zachowaną buforową tkanką tłuszczową wokół korzeni nerwowych. "
Obraz MRI o interpretacji klinicznej ; Konieczna pełna konsultacja neurologiczna ! Ważny wywiad, objawy, stan ogólny Pacjenta, obciążenia chorobowe, sprawność, tryb życia i pracy; stosowane leki i zabiegi ; Najważniejsze badanie neurologiczne, nasilenie dolegliwości, Jakie dotychczasowe leczenie, zabiegi, rehabilitacja,
Opisane mierne zmiany zwyrodnieniowe, Ważna regularna gimnastyka, utrzymanie sprawności, zdrowa dieta i sen... Pozdrawiam i zapraszam