Co znaczy ten wynik EEG u dziecka?

Witam , moj syn ma obecnie 6 lat , dopiero zacząl mówić , od dwuch lat chodzimy do logopedy , sama tez z nim duzo cwicze . Mowi bardzo nie wyraznie , ma wszystkie objawy adhd . Bylismy u psychiatry dziececego ktory zalecil wykonannie eeg z eeg wyszedl wynik nie prawidlowy napady ogolnione . Nierozumiem tego syn nie ma padaczki co to moze oznaczac ? Dodam iz byl badany przez neurologa tomografia komouterowa nic nie wykazala.

Warto skonsultować wynik z lekarzem, który badania zlecił i leczy synka. Zna wszystkie objawy Malucha, obserwował jego zachowanie i ma dokładny wywiad dotyczący historii rozwoju i zaburzeń dziecka. Będzie potrafił najlepiej wyjaśnić, wytłumaczyć czy rozwiać wątpliwości, a także (w razie potrzeby) pokierować na dalszą diagnostykę lub rehabilitację (wspieranie rozwoju).

Nie jestem w stanie wypowiedzieć się w kwestii neurologicznej, ale jeżeli wynik eeg jest nieprawidłowy na pewno powinna Pani skonsultować się z neurologiem dziecięcym. Zaburzenia mowy mają różne podłoże, nie napisała Pani co w tej kwestii powiedział logopeda, który pracuje z synem. Niewyraźna mowa może wynikać z problemów jakie stwarzają narządy artykulacyjne, czyli buzia syna, która nie potrafi wykonywać odpowiednich ruchów żeby wypowiadać sylaby albo słowa. Na prawidłową mowę wpływa także słuch, dziecko w dużej mierze uczy się mówić słuchając otoczenia, jeżeli są zaburzenia słuchu to również pojawia się problem z mową. Należy tutaj wziąć pod uwagę nie to, jak syn słyszy dźwięki, czyli czy jego uszy źle odbierają dźwięk, ale fakt czy jego mózg rozumie dźwięki, czyli czy syn słysząc szczekanie psa wie, że szczeka pies, czy jak Pani mówi do niego to Panią rozumie. Radziłabym rozszerzenie diagnostyki o badanie psychologiczne, neurologopedyczne i oczywiście neurologa dziecięcego. Łatwiej się pracuje z jakimś problemem jeżeli znamy przyczynę.
Pozdrawiam