Co znaczy to podwyższone ciśnienie w oczach?

Czy jeśli byłam u 4 różnych okulistów i nie widzą oni nic niepokojacego w kierunku jaskry a cisnienie śród. wynosi 19 jest sie o co martwic? kiedys zglosilam sie na sor z powodu ucisku i bolu oczu i mialam troche podwyzszone - 24. Miałam robione TK głowy i pole widzenia liczne wizyty u specjalistów

Witam.Tp 19 jest normą. 24 przy grubej rogowce tez może być normą. Proszę chodzić do jednego okulisty i zbadać się tak jsk się bada do jaskry czyli Tp o 8 rano bez leków CCT pole widzenia np blue yellow progowe gonioskopia GDX lub OCT zlub HRT i dno oka.tyle. i wszystko wiadomo. Pozdrawiam serdecznie

Witam!
Ciśnienie śródgałkowe 19 jest w normie. Wskazana konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego, testy osobowościowe, określenie profilu osobowości i rozpoczęcie psychoterapii. Należy wyciszyć emocje.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.