Co znaczy to uczucie napływu krwi do głowy?

Witam, mam 20 lat. Przy czynnościach wymagających schylenia się, mam uczucie napływu krwi do głowy. Nabrzmiewają wtedy naczynia na moim czole, co jest bardzo widoczne, pojawia się także zaczerwienie twarzy oraz wrażenie wzmożonego ciśnienia w głowie. Zjawisku nie towarzysza zawroty głowy ani ból, jedynie uczucie ''przelewania krwi do głowy''. Zauważyłem także, że żyły nabrzmiewają, przy leżeniu np: na boku. Czy jest to fizjologiczny objaw ? Czy konieczna jest wizyta u specjalisty ?

Należy sprawdzać ciśnienie krwi szczególnie po tych skłonach, jeżeli będzie dobre to raczej jest to fizjologiczne, pozdrawiam.