Co znaczy u niemowlaka biegunka z krwią?

Witam.Moj miesieczny synek od kilku dni ma biegunke z krwia.Trafilismy do szpitala,badanie kalu wykazalo bakterie clostridium dificile.Prosze napisac skad synek mógł zalapac taka bakterie dodam,ze nie przyjmowal zadnych antybiotykow.Po porodzie lezalam znim tydzien w szpitalu gdyz to ja mialam podwyzszone CRP.Problemy z kupka zauwazylam po zmianie mleka z bebilon na bebiko ale wychodzi na to ze to chyba nie byla przyczyna.Prosze cos wiecej napisac o tej bakteri skad u takiego malca ile sie leczy

Dobry wieczór,
większość noworodków ma w składzie swojej flory jelitowej bakterie Clostridium difficile, szczególnie urodzonych przez cięcie cesarskie lub pozostających przez dłuższy czas w szpitalu. Nie ma jednak powodu do zmartwienia, gdyż u noworodków nie dochodzi do rozwoju zapalenia jelita w przebiegu zakażenia tą bakterią z powodu niewytwarzania przez nią toksyny. A zatem dziecko nie wymaga leczenia z tego powodu. Rozstrzygnięcia wymaga natomiast problem obecności krwi w kale i w pierwszej kolejności, po wykluczeniu przyczyn infekcyjnych, należy brać pod uwagę możliwość alergii pokarmowej.