Co znaczy uczucie pstrykania jedynek?

2 lata temu gdy żyłam gumę odczulam pstrykanie jedynek. W sierpniu tego roku mialam zapalenie zeba dolna szóstkę która musiałam usunąć i od tego czasu zaczely mi sie pojawiac czetwone obwodki wokol zebow i zaczely bolec dziasla. Zauwazylam ich recesje i obnazenie szyjek a także kieszonki dziaslowe. Dwie gorne jedynki chwieja mi sie coraz bardziej. Stwierdzono też u mnie krzywy zgryz i pęknięcie na szkliwie górnej jedynki i odlamanie lekkie drugiej. Proszę o poradę.

Piotr Brzezik

Opisane przez Panią objawy (rozchwianie zębów, ból dziąseł, zmiana ich koloru i położenia, kieszonki) dość jednoznacznie wskazują na problem z przyzębiem. W tym przypadku konieczna jest wizyta u periodontologa. Ważne, aby nie lekceważyć tego stanu, gdyż choroby dziąseł mogą być jednym z objawów chorób ogólnoustrojowych.