Co znaczy utkanie nowotworowe naciekające na całą grubość ściany żołądka?

Dzień dobry. Mojej zdiagnozowano nowotwór złośliwy żołądka, w badaniach wychodził guz ok 2cm z dobrym położeniem. Całkowita resekcja z węzłami chłonnymi miała miejsce w lutym 20. Po badaniach histopatologicznych wyniki: gruczolakorak GIII [CK5/6 ( ), LCA (-)], średnica guza 5,5cm. Utkanie nowotworowe nacieka na całą grubość ściany żołądka, błone surowiczą oraz powierzchnie tkankę tłuszczową okołożołądkową. - węzeł chłonny z okolicy tętnicy żołądkowej lewej oraz węzeł chłonny okolicy okołoodźwiernikowej oraz węzeł chłonny z okolicy tętnicy śledzionowej z przerzutami Onkolog zalecił 5 cykli chemii i 25 naświetlań radio. Twierdzi, że sprawa jest poważna. Przed operacją mama nie miała żadnej chemii.. Proszę napisać jakie są rokowania i jakie szanse na wyzdrowienie? Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

O rokowaniu może wypowiedzieć się wyłącznie lekarz prowadzący, który posiada odpowiednią dokumentację medyczną oraz wgląd w stan kliniczny pacjenta. Niestety w większości podobnych przypadków rokowanie jest poważne, ale wszystko zależy od stanu klinicznego i stopnia zaawansowania choroby nowotworowej.