Co znaczy węzeł chłonny ze złogami pyłu węglowego?

Interpretacja wyników cd. Materiał-grasica. Materiał operacyjny 5.0cmx3.2cmx2.4cm. Na przekroju utkanie resztkowe grasicy : 8.0cmx2.7cmx2.2cm oraz utkanie tkanki tłuszczowej. Utkanie grasicy z cechami jej rozrost. Węzeł chłonny ze złogami pyłu węglowego.

Węzły chłonne usunięte z klatki piersiowej często zawierają pył węglowy, który osadza się z powietrza, którym oddychamy na powierzchni pęcherzyków płucnych. Stamtąd transportowany zatrzymuje się na stałe w węzłach chłonnych. Jest to prawidłowe zjawisko.