Kobieta , 31 lat Dzień dobry, od 3-4 tygodni mam bardzo wodnisty i śmierdzący stolec. Odczuwam duże parcie i muszę od razu biec do toalety. Wcześniej nigdy nie miałam takiego problemu, wręcz przeciwnie miałam zaparcia. Teraz oddaje kał 2-3 razy dziennie. Jest to dość kłopotliwe ponieważ dwa razy zdarzyło się, że niewielka ilośc kału wyciekła na bieliznę. Nie zmieniłam diety ani leków, które na stałe przyjmuje. Mam 31 lat i choruję na niedocznność tarczycy oraz silne migreny. Co może być powodem tej przypadłości?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam

Powodów może być wiele. Podrażniony żołądek, stresy. Proszę wykonać badania krwi aby wykluczyć stan zapalny. Dieta łagodząca i zagęszczająca stolec to biały ryz, gotowana marchewka, produkty gotowane nie surowe, nic ostrego. Pamiętajmy, że taka dieta to chwilowy etap do czasu odkrycia problemu przez lekarza. Może będzie konieczna kolonoskopia.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie kału – Kał stanowi materiał diagnostyczny podstawowych analiz mających zastosowanie w diagnostyce schorzeń przewodu pokarmowego. Badanie kału pozwala wykryć obecność pasożytów czy niestrawionych resztek pokarmowych. Zastosowanie odpowiednich odczynników chemicznych umożliwia stwierdzenie obecności krwi, tłuszczów, a także określenie aktywności niektórych enzymów trawiennych.
  • Migrena – Migrena jest przewlekłą chorobą przebiegającą z powtarzającymi się bólami głowy i towarzyszącymi im objawami dodatkowymi (ze strony układu nerwowego oraz układu pokarmowego). Najczęściej na migrenę chorują osoby płci żeńskiej (18%). Schorzenie to trzy razy rzadziej dotyczy mężczyzn (6%).

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: