Co znaczy wynik badania kręgosłupa u 27-letniej kobiety?

Kobieta lat 27. Co oznacza ten wynik? Badanie wykonano w sekwencjach SE / TSE w obrazach T1,T2- zależnych w płaszczyźnie strzałkowej, czołowej i w płaszczyźnie poprzecznej. W odcinku lędźwiowym kręgosłupa małe skrzywienie wypukłe w lewo z ograniczeniem lordozy. Nieco obniżony krążek międzykręgowy L3/L4. Zmniejszone uwodnienie krążków od L3/L4 do L5/S1. Zwężone po stronie prawej otwory międzykregowe L4/L5, l5/S1. Na poziomie L4/L5 centralna protruzja krążka międzykręgowego na ok. 5mm dokanałowo, z przyleganiem obustronnie do korzonków nerwowych. Na poziomie L5/S1 szerokopodstawna centralna protruzja krążka międzykręgowego na ok. 4,5mm dokanałowo z impresją worka oponowego. Kręgi lędźwiowe bez cech patologicznej przebudowy. Małe guzki Schmorla w płytkach granicznych trzonów kręgów L3-L4. Zmiany przeciążeniowo-wytwórcze w stawach międzywyrostkowych. Stożek rdzenia kręgowego prawidłowy.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy ? Jakiś uraz ? Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego powyższe badanie