Co znaczy wynik badania odruchów fizjologicznych?

Witam. Chciałabym się zapytać czy badanie odruchów fizjologicznych (badanie młoteczkiem) przez neurologa jest w stu procentach pewne. O czym świadczy jeżeli człowiek podczas tego badania kontroluje swoje ruchy? Czy może się tego wyuczyć? Czy dobrze pracuje układ neurologiczny? I jakie badania można by było wykonać w tym przypadku.

Witam!
Badanie pojedyncze nie może przesądzać przy stawianiu diagnozy. Odruchy okostnowe i ścięgniste są odruchami bezpośrednimi (odpowiedź na bodziec fizyczny), ale w pewnych granicach można je świadomie modyfikować (tylko po co?). Można się przygotować i nieco napiąć mięśnie - jednak chodzi o motywację, po co? Jeżeli chcemy mieć satysfakcję, że neurologowi źle wyszło badanie, to może się zdarzyć. Jednak dobry, doświadczony badacz powinien się szybko zorientować. Jak zaznaczyłem na początku liczy się badanie pełne. Musiałby próbować "oszukać" fachowiec fachowca ale w jakim celu.
Z poważaniem, mam nadzieję wzajemnym
W. Łuczkowski