Co znaczy wynik badania radiologicznego kręgosłupa?

Witam, Mam 67lat, jestem kobietą i od miesiąca od kiedy uderzyłam się siadając niewłaściwie na krzesło boli mnie kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Myślałam że to tylko stłuczenie i ból minie ale coraz bardziej się nasila do tego stopnia, że bardzo ciężko mi chodzić. Poniżej wyniki badania radiologicznego. Czy może Pan/Pani coś z tego wywnioskować? Kręgosłup L/S zdjęcia A-P, boczne lewowypukłe ok 17° skrzywienie kr. L z zaznaczoną rotacją trzonów. Zmiany zwyrodnieniowo- wytwórcze pod postacią sklerotyzacji i nierówności blaszek granicznych trzonów wałowatych osteofitów przy ich krawędziach. Umiarkowana redukcja przestrzeni międzykręgowych L2/3/4/5 – degeneracja krążków międzykręgowych. Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej z cechami choroby Baastrupa w zakresie wyrostków kolczystych L. Kość krzyżowa w ustawieniu zbliżonym do poziomego – sacrum actum. Uwapnione blaszki miażdżycowe w przebiegu aorty brzusznej i tętnic biodrowych. Dziękuję i pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u lekarza rodzinnego po badaniu i łącznej analizie powyższego będzie można zalecić dalsze postępowanie.